Aicookbook

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Midjourney 5.2: מהם העדכונים החדשים ואיך אפשר להשתמש בהם?

Midjourney 5.2

שתפו

ב-22 ביוני, הודיעה Midjourney על השקת גרסה 5.2 . העדכון האחרון לתוכנית מאז שהחברה הכריזה על שחרורו של V5.1 במאי, V5.2 מגיע עם כמה עדכונים ואפשרויות מהנים שחובבי אמנות בינה מלאכותית כבר מתנסים איתם בדרכים יצירתיות במיוחד.
זמן קריאה 3 דקות

ב-22 ביוני, הודיעה Midjourney על השקת גרסה 5.2 .

העדכון האחרון לתוכנית מאז שהחברה הכריזה על שחרורו של V5.1 במאי, V5.2 מגיע עם כמה עדכונים ואפשרויות מהנים שחובבי אמנות בינה מלאכותית כבר מתנסים איתם בדרכים יצירתיות במיוחד. השדרוג יכול להניב כמה תוצאות מרשימות, אבל כמו כל כלי, הוא עובד הכי טוב כשיש לך מושג לגבי היכולות והגבולות שלו.

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על דגם V5.2 וחבילת הכלים החדשה שלו.

איך מגדירים את הגרסא החדשה?

אם אתם רוצים לשחק עם V5.2, אתם לא צריכים לעשות שום דבר כדי להגדיר אותו; עדכוני הדגם נטענו אוטומטית להגדרות המשתמש וייכנסו לתוקף ברגע שתכניסו הודעה.

 פונקציית Zoom Out של Midjourney

בדומה לכלי המילוי הגנרטיבי של אדובי, תכונת הזום מאפשרת למשתמשים להרחיב תמונה מקורית, ולהרחיב את ההיקף לקנה מידה רחב יותר תוך שמירה על זהות הפרטים של התמונה המקורית. לאחר הזנת הנחיה באמצעות הפקודה  –  “/image” מידג’רני יציע ארבע איטרציות(חזרור) חזותיות ברשת המבוססת על הקלט של המשתמש. לאחר מכן הם עשויים “לשפר” את התמונה הספציפית שהם הכי אוהבים, ולעבד אותה בפירוט גבוה יותר.

מכאן, המשתמשים יראו כעת שלושה לחצנים מתחת לתמונה המוגדלת שכותרתם “Zoom Out 2x,” “Zoom Out 1.5x,” “Custom Zoom.” בעוד שהשתיים הראשונות יגדילו את הסצנה המקורית לפי שניים וחצי מקנה המידה של התמונה המקורית, בהתאמה, “זום מותאם אישית” יאפשר לכם לכוונן את היחס הזה (באמצעות הנחיה ידנית פשוטה) לכל דבר בין 1.0 ל-2.0. 

הדבר שכיף לשחק איתו כאן הוא האפשרויות האינסופיות של זום. אם תקטינו את הפלט שלכם, תוכלו לצלם את התמונה המוגדלת ולהחיל מחדש את תכונת ה-Zoom Out 1.5/2x ככל שתרצו, והיא תמשיך להתבסס על התמונה ההולכת ומתרחבת שלכם.

פונקציית Square feature

העדכון מגיע גם עם כלי “Make Square”, שמשנה את צורת התמונות שנעשו ביחס גובה-רוחב שאינו צורת ריבוע מושלמת. ניתן להרחיב תמונות נוף (שעשויות עם פקודת הנחיית הסיום של –ar 16:9) אנכית באמצעות הכלי ולהיפך. חפשו את החצים ליד כפתור “Make Square”, המציינים באיזה כיוון יתרחש שינוי הגודל.

פונקציית Variation Mode

Midjourney V5.2 מגיעה גם עם תכונה חדשה הנקראת “מצב וריאציה” שבעצם מאפשרת למשתמשים לחדד את סוג הניואנס החזותי והשינוי שהם רוצים להחיל על הפלטים שלהם. השתמש בפקודה “/settings” כדי להגדיר תכונה זו ל”High Variation Mode” או “Low Variation Mode”. 

שונות גבוהה מובילה להסטה חזותית מעט יותר גדולה מהפלט המקורי, מה שעשוי להוביל לתוצאות מעניינות ומקוריות יותר בעוד ששמירה על ההגדרה נמוכה תטה לאפשר עקביות ויזואלית רבה יותר.

הדוגמאות שלהלן השתמשו באותו זריעה ויזואלית והנחיה, כאשר הפלטים השמאליים מקורם ב”וריאציה נמוכה” והימין מוגדר ל”גבוה”.

Midjourney מציעה כעת גם גרסה מקומית יותר של תכונה זו כאשר מגדילים תמונה, ומאפשרת “לשנות (חזק)” או “לשנות (עדין)” פלט בודד. זה דומה בתכונה למצב וריאציה, אבל זה מאפשר להחיל את הכלי במקרים ספציפיים מבלי לשדר את ההשפעות שלו לכל העבודה שלכם. אם אתם מחפשים באמת לעשות ניסויים, שלבו את “מצב וריאציה גבוהה” עם “משתנה (חזק)” לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

פונקציית לְסַגְנֵן Stylize

Midjourney מאומן ליצור תמונות בעלות הבזק אמנותי ואסתטיקה ויזואלית, וזה אחד הדברים שמייחדים אותה מתוכניות כמו Stable Diffusion. אחת הדרכים שבהן משתמשים יכולים להישען על אפקט זה היא באמצעות הפונקציה “סגנן”. בעוד שמשתמשים יכלו בעבר להוסיף “–stylize X” לסוף ההנחיות שלהם (כאשר איור X נע בין 0-1000), V5.2 לקחה את יכולות הסטייל הקיימות של הדגם והעלתה אותן ל-11 במונחים של ריאליזם וכשרון. הנה רק חלק מהתמונות שאנשים יוצרים באמצעות הדגם החדש:

הירשמו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים בכל מה שחדש בעולם הבינה המלאכותית.

אל תשארו מאחור. הצטרפו ל 5,000+ חברים שמקבלים עדכונים וטיפים ישר למייל >>


תוכן עניינים

למקרה שפספסתם>>

easy-life-chatgpt
knowledge

4 דרכים שבהן ChatGPT מקל על חיי

chatgpt-tip-spliter
Cheatsheet

ChatGPT עושה חשבון – מגלה לכם כמה טיפ להשאיר ויחלק את החשבון בין החברים

אתם בכיוון הנכון 👑

הפוסט שצפיתם בו עכשיו הוא רק קצה הקרחון.
תחום ה-AI מתפתח במהירות מטורפת וכל יום יוצאים כלים חדשים שיכולים לשפר לכם את היעילות ולהגדיל לכם את השורה התחתונה.
הרשמו לניוזלטר וקבלו את העדכונים הכי מעניינים בתחום ישר למייל


יש קבוצת ווטסאפ ואתם מוזמנים!
בקבוצה אפשר לשאול, לשתף ולהתעדכן. כתבו את המייל שלכם ונשלח לכם קישור להצטרפות


אל תשארו מאחור 😱
הצטרפו ל 5,000+ חברים שמקבלים עדכונים וטיפים ישר למייל >>


דילוג לתוכן