Aicookbook

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 סיבות טובות להכיר ולהשתמש בצ’טבוט ה AI Perplexity

Perplexity

שתפו

זמן קריאה 2 דקות

הימים בהם צריך להסביר מה זה צ’אטבוט AI חולפים להם, יחד עם זאת המונח צ’אבוט AI מתקשר בראשו ובראשונה לChatGPT ויחד איתו Gemini, Claude ו copilot. בזמן הזה Perplexity ממשיך להתפתח ומביא איתו יכולות חדשות ששוה לכם להכיר.

1. יכולות מחקר מעמיקות

האיכות והמפרטים שמספק Perplexity לשאלות מחקר הופכים אותו לשותף AI טוב למחקר אמיתי. בין אם אתם עוסקים במחקר אקדמי, השקעות, נדל”ן או ספורט, Perplexity מלספק תשובות מדויקות, מפורטות ועם הקשר.

היכולת הבולטת שלו אל מול צ’אטביטים נוספים של AI היא ההתעמקות בנושא וירידה לפרטים. בזמן שצ’אטבוטים אחרים לרוב יספקו מידע רחב Perplexity יצלול פנימה ואף יספק את המקורות מהם שאב את המידע.

בעוד ש-ChatGPT ו-Copilot משתפים היום במקורות התשובה, Perplexity מספקת את הייחוסים שלה ביתר דיוק. לדוגמה אם היא מצאה פוסט בלינקדאין היא תפנה לפוסט הספציפי ממנו הגיעה התשובה. תוכלו לחפש ולבדוק שהמידע אמין.

ניסוי נחמד שכדאי לכם לעשות לבדוק את הנושא:

תשאלו את Perplexity שאלה בנושא שאם מכירים לעומר ותשאלות את אותה שאלה צ’אטבוט AI נוסף. בדקו את התשובות ומהכרותכם עם הנושא תראו את ההבדל.

2. איכות מקורות המידע

אלמנט נוסף שהופך את Perplexity לצ’אטבוט AI מצויין למחקר הוא איכות המקורות. Perplexity משתמש בנתונים ממחקרים אקדמיים וממקורות מוסמכים וכמעט ולא מתיחס בתשובותיו למקורות כללים כמו תגובות ברשת והערות.

תכונת הפוקוס מאפשרת להיות מדויקים אף יותר ולכוון את את החיפושים כדי להימנע ממקורות לא רצויים שעשוים לפגוע באיכות התשובה. אפשר לבקש מ -Perplexity להשתמש רק במקורות אקדמיים, כדי להימנע מאתרים ומאגרי מידע פחות אמינים. ואם אתם צריכים ללמוד איך לספר את הכלב , אפשר לבקש מ Perplexity שתתמקד רק בסרטוני YouTube.

כש Perplexity לא מוצאת תשובה. האחרים לעתים קרובות מדי ממציאים תשובות מבד שלם. למרות שהיא נוטה להזיות כמו כל ה-LLMs, נראה כי Perplexity מנסה להיצמד לעובדות.

3. אינטגרציה עם מודלי LLM מרובים

Perplexity בשונה מהצ’אבוטים המוכרים מאפשרת לקבל תשובות ממדולים נוספים כגון chatGPT ו Cladue בנוסף לדגם הליבה. המעבר בין המודלים השונים קיים בגרסת ה PRO ומאפשר לכם להתאים את מודל הספה להנחיה שלכם ישירות מתוך הממשק של Perplexity.

4. תשובות עדכניות

Perplexity שואבת מידע מהאינטרנט בזמן אמת ומעדכנת את הסיס הנתונים שלה על ידי אינדוקס האינטרנט כל יום. המשמעות היא שאתם יכולים לקבל מידע מאירועים רלוונטים.

5. עומק

התשובות של Perplexity יורדות לפרטים. הצ’אטבוט יספק לכם תשובה מעמיקה עם פרטים לנושא שתבחרו.

בנוסף לתשובה המפורטת Perplexity הוא חבר אמיתי ויציע לכם גם שאלות המשך לקידום המחקר שלכם. לרוב השאלות מכוונות ורלוונטיות ויכולות לפתוח לכם ערוצי מחשבה חדשים ומעניינים.

לסיכום:

לכל צ’אטבוט יש את החוזקות הנפלאות שלו. אם תאם מחפשים עומק ודיוק, שווה להכיר את Perplexity ולשחק איתו גם.

אל תשארו מאחור. הצטרפו ל 5,000+ חברים שמקבלים עדכונים וטיפים ישר למייל >>


תוכן עניינים

למקרה שפספסתם>>

easy-life-chatgpt
knowledge

4 דרכים שבהן ChatGPT מקל על חיי

chatgpt-tip-spliter
Cheatsheet

ChatGPT עושה חשבון – מגלה לכם כמה טיפ להשאיר ויחלק את החשבון בין החברים

אתם בכיוון הנכון 👑

הפוסט שצפיתם בו עכשיו הוא רק קצה הקרחון.
תחום ה-AI מתפתח במהירות מטורפת וכל יום יוצאים כלים חדשים שיכולים לשפר לכם את היעילות ולהגדיל לכם את השורה התחתונה.
הרשמו לניוזלטר וקבלו את העדכונים הכי מעניינים בתחום ישר למייל


יש קבוצת ווטסאפ ואתם מוזמנים!
בקבוצה אפשר לשאול, לשתף ולהתעדכן. כתבו את המייל שלכם ונשלח לכם קישור להצטרפות


אל תשארו מאחור 😱
הצטרפו ל 5,000+ חברים שמקבלים עדכונים וטיפים ישר למייל >>


דילוג לתוכן